Pár tipů jak na skautský tábor

Myšlenky skautských rodičů, vedoucích i samotných skautů a skautek se teď dost možná točí kolem toho, co a jak si s sebou zabalit na letní dobrodružství. Máme pro vás hned několik užitečných vychytávek, které zpříjemní pobyt na táboře.

🖊️ Podepsat (nebo jinak označit) ešus, hrnek a příbor Rozpoznat své jídelní pomůcky jen podle jednoho konkrétního škrábance je někdy docela výzva – o tom ví své i skautští vedoucí.

📝 Nalepit do víka kufru seznam s věcmi Tahle malá vychytávka rozhodně zjednoduší balení na konci tábora a zajistí, že se kluci a holky vrátí domů s kufrem plným (především) svých věcí.

💡 Pořídit si světýlka do stanu Světelný řetěz nebo malá lampička zpříjemní večery ve stanech a také jednou provždy vyřeší klasický táborový problém – hledání baterky potmě.

🧳 Balit společně s dětmi Možná to nezní jako velká vychytávka, ale tenhle krok klukům a holkám celkem jistě zjednoduší pobyt na táboře. Hledání věcí je totiž mnohem optimističtější, když si pamatujete, že jste si je s sebou skutečně brali.

🌦️ Vytvořit balíčky s oblečením podle počasí Tahle vychytávka se bude hodit hlavně těm nejmenším skautům a skautkám. Někdy pro ně může být náročné rozhodovat se, co si zrovna vzít na sebe, a co teprve to pak rychle najít v kufru. S tím jim mohou pomoci předpřipravené balíčky oblečení v pytlících, které označíte obrázky sluníčka, deště nebo třeba bláta. Pak už jen stačí sáhnout po balíčku s kapičkami a jsou vybaveni na deštivé odpoledne.

🗄️ Vyrobit „kapsář“ Tohle je naše oblíbená vychytávka – látkový „pořadník“ na věci s kapsami, který se zavěsí do podsadového stanu nebo tee-pee. Jeho výroba je celkem snadná: stačí vzít obdélník pevnější látky, našít na něj kapsy různých rozměrů a do rohů přišít (nebo jinak přidělat) provázky na zavěšení.

💰 Přibalit tašky na špinavé prádlo Oddělit špinavé prádlo od toho čistého je základ pořádku a dobré hygieny. Lépe než igelitové pytlíky, ale mohou sloužit klasické plátěné tašky nebo třeba povlak na polštář – oblečení se v nich nezapaří a větrá.

Tohle je jen maličký zlomek vychytávek, které mohou klukům a holkám zpříjemnit táborový život. Máte nějaké svoje? Poraďte ostatním rodičům (i vedoucím), co se vám osvědčilo!

Tento příspěvek je převzatý z Junáka