Informace pro rodiče

Jsme chlapecký skautský oddíl, který si říká Templáři. V oddíle je 14 chlapců (skautů) ve věku mezi 12 - 14 rokem. Fungujeme od roku 1999 a jsme jeden z oddílů skautského střediska Impeesa Zlin. Oddíl bychom rádi rozšířili o chlapce ve věku 10 - 14 let.

Ve vedení oddílu jsou dva lidé. Vedoucí Ondřej Hájek a zástupce Aleš Jaroš – RAF. Jsou plnoletí a májí dlouholeté zkušenosti jak se členstvím ve skautingu, tak i ve vedení oddílu. Všichni absolvovali několik vzdělávacích kurzů. S přípravou a realizací programů pomáhá 5 starších skautů roverů.

Jak často se konají různé akce?

Na družinových schůzkách hrajeme hry zábavné, tvořivé i sportovní. Jednou za měsíc vyrážíme na víkendovou výpravu a učíme se poznávat přírodu, zdokonalujeme se v horolezectví, jezdíme na běžky, sjíždíme vodu, účastníme se sportovních turnajů a skautských závodů,hrajeme ve fantazy kostýmech hry v přírodě a účastníme se brigád.

• Družinové schůzky jsou 1x týdně
  • 1x za měsíc jsou výpravy na jeden den až víkend. V létě pod stany s vařením na ohni, v zimě do chat a srubů
  • Mezi tradiční akce např. patří výprava k mohyle Ivančeně s výstupem na Lysou horu, zimní výprava na běžky, či roznášení Betlémského světla
  • O prázdninách pořádáme stanový tábor na 14 – 18 dnů

Kde nás najdete?

Najdete nás na klubovně, která se nachází za Baťovou nemocnicí. Zastávka trolejbusu č.2 Bartošova čtvrť, po mostě přes řeku do ulice Žabárna mezi zahrádkami. Klubovna je asi po 300m (mapka viz Kontaktní informace).

Kdo financuje oddíl a středisko?

Většina potřebných financí (nájem klubovny, sportovní vybavení apod.) pokryjí dotace Magistrátu města Zlína. Členské příspěvky momentálně činí 1500,- Kč za rok. Cena dvoutýdenního tábora se pohybuje okolo 3 500,- Kč. Konkrétní částky se však mohou v průběhu let změnit. Vedoucí nejsou honorováni, mívají pouze slevy na větší akce jako jsou třeba tábory.

Chcete-li se dozvědět víc, ozvěte se na níže uvedené telefonní číslo, emailovou adresu nebo se přijďte podívat na naši schůzku. Informace o schůzkách naleznete v sekci Informace pro skauty.

Hledáte jiný oddíl?

Pokud nejsme oddíl, který hledáte, navštivte stránky našeho střediska http://www.skautizlin.cz, kde naleznete další oddíly chlapecké i dívčí, různých věkových kategorií.

Kontakt na vůdce oddílu nebo jeho zástupce naleznete v sekci Kontaktní informace.