Rádcovský kurz Apollo

Naši rádci a podrádci se zúčastní rádcovského kurzu Apollo, který proběhne na konci ledna v Modré. A co je to rádcovský kurz? To si můžete přečíst níže. Více informací je možné najít na webu Rádcovského kurzu Apollo.

Rádcovský kurz je jedna z prvních vzdělávacích akcí, na které může dítě ve skautu narazit. Jedná se o kurz pro děti ve věku okolo 12 - 14 let a je určen především těm dětem, které skaut baví a baví je i práce s dětmi (příprava her pro ostatní, péče o druhé, vedení skupiny apod.) Právě takové dovednosti má kurz za cíl v dítěti rozvinout a podpořit. Po absolvování kurzu bude mít dítě dobrý základ pro funkci družinového rádce (vedoucí kolektivu cca 6ti dětí) jako například schopnost práce v týmu, vedení skupiny lidí a zodpovědnost vůči sobě a ostatním. Jedná se o vzdělávací akci v Junáku - českém skautu a tak kurz neprobíhá pouze formou přednášek, ale je plný aktivit, her a úkolů, ve kterých často výukový záměr není zprvu zcela znatelný. Dítě tak nezíská pouze dovednosti a ispiraci, ale také spoustu zážitků a nových přátel.