Příchod zimy

S přícházející zimou se kolem vesnice Riften potulujou banditi a nebezpeční cestovatelé. Mezi vesničany  kolují zvěsti o neznámé hrozbě, žijící někde hluboko v temném lese. V našich neprozkoumaných lesích žijí ty nejhorší stvoření jaké si  ani neumíte představit. Vesnice s otevřenou náručí vítá ty, jenž touží po dobrodružstí a získání bohatství.

Podzim je tady a s ním i tradiční oddílová larpová výprava. Účastníci se stanou hrdiny, kteří se budou snažit zachránit svou vesnici a své přátelé před velkým nebezpečím, které číhá v pohraničí u vesnice Riften. Akce proběhne od 1. 12. do 3. 12. na skautské chatě ve Fryštáku, jídlo a pití je zajištěno po celou dobu akce (není třeba kupovat žádné jídlo ani suroviny).

Doplňující informace:

Termín: 1. 12. 2017 - 3. 12. 2017
Sraz: 16:05 hodin, autobusové nádraží Zlín
Návrat: 13:30 hodin, autobusové nádraží Zlín
Cena: 350,- Kč (doprava, ubytování, strava) → záloha 150,- Kč

Co si vzít s sebou:

• Běžné vybavení na třídenní výpravu (uvedeno v pozvánce na akci)
  • Kostým a měkčenou zbraň

Dokumenty ke stažení:

Návratku je nutné odevzdat do 23. 11. spolu se zálohou.

Co je to LARP

Larp je označení pro specifický druh her, založených na hraní role. V těchto hrách má každý hráč přidělenou roli nějaké postavy, kterou během hry ztvárňuje, podobně jako herci na divadle. Oproti divadlu však nehrají hráči pro diváka, ale pro sebe samé a své spoluhráče.

Každá postava má vytvořený charakter, podle kterého za ni hráč jedná, a své herní cíle, kterých se v rámci této role snaží dosáhnout. Vzájemnými rozhovory, interakcí a hereckou improvizací pak hráči společně rozvíjejí příběh, kterého jsou jejich postavy součástí. Rozuzlení celého příběhu obvykle není pevně stanoveno a je tedy zcela na hráčích, jak se rozhodnou herní situace v rolích vyřešit.

Zdroj: http://www.larpy.cz/larp/

Na našem oddílovém larpu, který je určen především pro členy oddílu, se zaměřujeme na spolupráci jednotlivých hráčů. Děti jsou vedeny ke spolupráci ve skupinách (družinách) a plní různé úkoly různého charakteru mnohdy formou hry. Náš oddíl využívá vlastní vytvořená pravidla, které je možné stáhnout zde: Pravidla hry

Výroba kostýmu a zbraně

Základem, který hráč potřebuje na larp, je kostým a zbraň. Každý z nás začínal s jednoduchým kostýmem, který postupem času zdokonaloval a rozšiřoval. Pro základ stačí jednoduchý varkoč (google) nebo tunika (google). Pokud se varkoč nebo tunika doplní o jednoduché doplňky jako je například opasek, měšec či torna, výsledný dojem bude na úplně jiné úrovni. Jako základní materiál postačí zprvu pro každého staré bílé prostěradlo, nicméně lze bez problému sehnat jakákoli jiná vhodná textilie (režné plátno aj.).

Výroba zbraně je již trochu komplikovanější (inspirace google). Jednoduchý návod na výrobu naleznete v odkaze níže, nicméně se zde pokusíme postup trochu popsat. Základem zbraně je nějaké tvrdé dřevo (ideálně dubové), nikoli kov! Toto jádro meče tudíž může být bude ze staré hokejky (ta ale nemá takovou výdrž) nebo z dubového prahu. Na naše jádro meče, které musí mít ideální délku, šířku a hloubku, postupně nalepujeme vhodným lepidlem (my používáme chemopren) proužky karimatky, čímž vytváříme měkčené bezpečné  plochy (ostří meče je nutné oblepit celé - i ploché strany meče aby nedošlo ke zranění protivníka). Proužky karimatky meč vytvarujeme do našeho zvoleného tvaru. Na závěr vše oblepíme kobercovou páskou. Nesmíme také zapomenout na jednoduchou záštitu a rukojeť meče.

Užitečné odkazy pro inspiraci, střihy kostýmů a výroba zbraní