Koronavirová pravidla pro skautskou činnost od 22. listopadu 2021

 • PCR test (platnost 72 hodin) je nově možné pro povinné prokázání bezinfekčnosti použít pouze pro osoby do 18 let (příp. dospělé osoby se zahájeným očkováním). Antigenní test už pro povinné prokázání bezinfekčnosti není možné použít nikde. Pokud akce vyžaduje prokázání bezinfekčnosti, dospělí bez očkování nebo prodělané nákazy se nemohou zúčastnit.
 • Při schůzkách je třeba používat ve vnitřních prostorách ochranu dýchacích cest, pokud jsou rozestupy menší než 1,5 metru. Výjimku mají děti před nastoupením povinné školní docházky.

 

 • Každá osoba účastnící se setkání více než 20 osob musí, s výjimkou dětí do 12 let, doložit svoji bezinfekčnost.

  Tato podmínka se nevztahuje na pravidelně probíhající aktivity v neměnném kolektivu, tedy například na družinové a oddílové schůzky a výpravy. Možnosti prokázání jsou následující:

  1. předložení potvrzení o dokončeném očkování, od kterého uplynulo nejméně 14 dnů
  2. předložení potvrzení o prodělaném laboratorně potvrzeném onemocnění COVID-19, přičemž od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 180 dnů
  3. předložení potvrzení o absolvování PCR testu s negativním výsledkem, nejdéle před 72 hodinami - tato možnost se vztahuje pouze na osoby ve věku do 18 let, osoby se započatým a zatím nedokončeným procesem očkování a osoby s prokazatelnou kontraindikací proti očkování