Skautská výpomoc

Obrovské díky všem skautům a jejich rodinám, kde se stříhá, žehlí, šije a nebo jakkoliv jinak pomáhá!
 
A jak to celé probíhá?
Skauti vyrábí pásky (a zlepšují se v žehličských dovednostech), zdatnější výrobci zvládají celé roušky a vedoucí zajišťují přepravu. Zažehlené pásky od skautů také dále zpracovávají pracovníci neziskové organizace Naděje Zlín (kteří z várky skautských pásek ušili neuvěřitelných 283 ks roušek!!).
 
Kam roušky jdou? 
Přes bývalou členku oddílu, která pracuje jako sestřička v KNTB, putují přímo do nemocnice. Výrobci roušek také obdarovávají potřebné ve svém okolí.
 
Pomáháme i 3D tiskem! 
Jednoho člena oddílu máme také ve firmě Zhmotni.to, takže do nemocnice putují rovou i vytištěné ochranné štíty. S jejich výrobou pomáhají starší skauti. Každý výrobce roušek také zdarma dostal vytištěný zakladač na šikmý proužek.
 
Děkujeme všem členům oddílu a jejich rodinám za pomoc.
Máte-li zájem se zapojit, kontaktujte Ondru.
 
Toto je report z pomoci přímo od našeho oddílu, více o skautské pomoci ve Zlíně naleznete na Skautském krizovém centru: